Kurser - LOF Vestfyn

LOF Vestfyn

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Blomsterbinding - Juledekorationer - NYT I HAARBY
    Start: 18.11.17
    lørdag 13:30
    Annika Andersen
    Haarby, Tjørnehøj Blomstercenter
  • @navn
     
    Glaskunst - ovnformet
    Start: 07.11.17
    tirsdag 19:00
    Kirsten Hansine Hansen
    Gelsted, Koldinghave 14, Tårup
  • @navn
     
    Glaskunst - ovnformet
    Start: 16.01.18
    tirsdag 19:00
    Kirsten Hansine Hansen
    Gelsted, Koldinghave 14, Tårup
  • @navn
     
    Glaskunst - ovnformet
    Start: 20.02.18
    tirsdag 19:00
    Kirsten Hansine Hansen
    Gelsted, Koldinghave 14, Tårup
  • @navn
     
    Glaskunst - ovnformet - Weekendkursus
    Start: 27.10.17
    fredag 18:00
    Kirsten Hansine Hansen
    Gelsted, Koldinghave 14, Tårup
  • @navn
     
    Moderne knipling Aarup
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Kirsten Koch
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Møbelpolstring - Flemløse
    Start: 09.01.18
    tirsdag 10:00
    Ib Clausen
    Glamsbjerg, Flemløse Skole
  • @navn
     
    Møbelpolstring - Flemløse
    Start: 08.01.18
    mandag 10:00
    Ib Clausen
    Glamsbjerg, Flemløse Skole
  • @navn
     
    Porcerlænsmaling selvstyrende gruppe Årup
    Start: 11.01.18
    torsdag 19:00
    Bente Lund
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Sølvarbejde Haarby
    Start: 10.01.18
    onsdag 19:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Sølvarbejde Weekendkursus Haarby
    Start: 11.11.17
    lørdag 09:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Sølvarbejde Weekendkursus Haarby
    Start: 24.02.18
    lørdag 09:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Sølvarbejde Weekendkursus Haarby
    Start: 27.01.18
    lørdag 09:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Æblekursus - Podekursus
    Start: 24.02.18
    lørdag 14:00
    Karen Margrethe Nielsen
    Assens, Assens Planteskole
 

Er startet

  • @navn
     
    Moderne knipling Aarup
    tirsdag 19:00
    Kirsten Koch
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Møbelpolstring - Flemløse
    mandag 10:00
    Ib Clausen
    Glamsbjerg, Flemløse Skole
  • @navn
     
    Møbelpolstring - Flemløse
    tirsdag 10:00
    Ib Clausen
    Glamsbjerg, Flemløse Skole
  • @navn
     
    Porcerlænsmaling selvstyrende gruppe Årup
    torsdag 19:00
    Bente Lund
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Sølvarbejde Haarby
    onsdag 19:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.