Kurser - LOF Vestfyn

LOF Vestfyn

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Engelsk Niveau 1/2 for begyndere / lettere øvede - Haarby
    Start: 11.01.18
    torsdag 10:00
    Tine Helene K. Duncan-King
    Haarby, Linien 2
  • @navn
     
    Engelsk Niveau 3 - fortsættere / øvede - Haarby
    Start: 11.01.18
    torsdag 11:45
    Tine Helene K. Duncan-King
    Haarby, Linien 2
  • @navn
     
    Fransk for fortsættere Årup
    Start: 09.01.18
    tirsdag 17:30
    Erik Clausen
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Glaskunst - ovnformet
    Start: 20.02.18
    tirsdag 19:00
    Kirsten Hansine Hansen
    Gelsted, Koldinghave 14, Tårup
  • @navn
     
    Glaskunst - ovnformet
    Start: 16.01.18
    tirsdag 19:00
    Kirsten Hansine Hansen
    Gelsted, Koldinghave 14, Tårup
  • @navn
     
    Gotved bevægelse - Glamsbjerg
    Start: 08.01.18
    mandag 14:00
    Bodil Søndergaard Bæk
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    Gotved bevægelse - Glamsbjerg
    Start: 08.01.18
    mandag 15:30
    Bodil Søndergaard Bæk
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    Gotved bevægelse - Glamsbjerg
    Start: 09.01.18
    tirsdag 09:00
    Bodil Søndergaard Bæk
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    Gotved bevægelse - Ryghold - Glamsbjerg
    Start: 09.01.18
    tirsdag 10:30
    Bodil Søndergaard Bæk
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    Lær at Meditere
    Start: 09.01.18
    tirsdag 15:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Lær Stenmassage
    Start: 17.03.18
    lørdag 10:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Moderne knipling Aarup
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Kirsten Koch
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Motion og Samvær
    Start: 08.01.18
    mandag 15:30
    Anne Lyager Hanscomb
    Assens, Assens Træningscenter
  • @navn
     
    Motion og Samvær
    Start: 22.03.18
    torsdag 15:30
    Anne Lyager Hanscomb
    Aarup, Holmely Plejecenter
  • @navn
     
    Motion og Samvær
    Start: 11.01.18
    torsdag 15:30
    Anne Lyager Hanscomb
    Aarup, Holmely Plejecenter
  • @navn
     
    Motion og Samvær
    Start: 12.03.18
    mandag 15:30
    Anne Lyager Hanscomb
    Assens, Assens Træningscenter
  • @navn
     
    Møbelpolstring - Flemløse
    Start: 08.01.18
    mandag 10:00
    Ib Clausen
    Glamsbjerg, Flemløse Skole
  • @navn
     
    Møbelpolstring - Flemløse
    Start: 09.01.18
    tirsdag 10:00
    Ib Clausen
    Glamsbjerg, Flemløse Skole
  • @navn
     
    Porcerlænsmaling selvstyrende gruppe Årup
    Start: 11.01.18
    torsdag 19:00
    Bente Lund
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Reiki
    Start: 17.02.18
    lørdag 10:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Seniordans
    Start: 11.01.18
    torsdag 10:00
    Daggi Jensen
    Glamsbjerg, Aktivcentret
  • @navn
     
    Sølvarbejde Haarby
    Start: 10.01.18
    onsdag 19:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Sølvarbejde Weekendkursus Haarby
    Start: 24.02.18
    lørdag 09:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Sølvarbejde Weekendkursus Haarby
    Start: 27.01.18
    lørdag 09:00
    Sigurd Rasmussen
    Haarby, Haarby Skole
  • @navn
     
    Tysk for lidt øvede
    Start: 08.01.18
    mandag 18:30
    Ramona Sigrid Steinbach
    Assens, Tobaksgaarden
  • @navn
     
    Vestfynskoret Assens
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:15
    Henrik Elmer Matthiesen
    Assens, Tobaksgaarden
  • @navn
     
    YIN YOGA - AFTEN
    Start: 30.04.18
    mandag 19:00
    Sarah Bjørg Lundsberg
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    YIN YOGA - AFTEN
    Start: 08.01.18
    mandag 19:00
    Sarah Bjørg Lundsberg
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    YIN YOGA - AFTEN
    Start: 12.03.18
    mandag 19:00
    Sarah Bjørg Lundsberg
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    YIN YOGA - EFTERMIDDAG
    Start: 09.01.18
    tirsdag 13:00
    Sarah Bjørg Lundsberg
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    YIN YOGA - EFTERMIDDAG
    Start: 01.05.18
    tirsdag 13:00
    Sarah Bjørg Lundsberg
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    YIN YOGA - EFTERMIDDAG
    Start: 13.03.18
    tirsdag 13:00
    Sarah Bjørg Lundsberg
    Glamsbjerg, Mulighedernes Hus
  • @navn
     
    Yoga - Hathayoga Årup
    Start: 08.01.18
    mandag 17:45
    Benny Kristiansen
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Yoga - Hathayoga Årup
    Start: 08.01.18
    mandag 15:00
    Benny Kristiansen
    Aarup, Aarupskolen
  • @navn
     
    Æblekursus - Podekursus
    Start: 24.02.18
    lørdag 14:00
    Karen Margrethe Nielsen
    Assens, Assens Planteskole
 

Er startet

  • @navn
     
    Italiensk - forkæl dig selv
    tirsdag 17:00
    Paolo Ninzatti
    Assens, La Posta
  • @navn
     
    Motion og Samvær
    torsdag 15:30
    Anne Lyager Hanscomb
    Aarup, Holmely Plejecenter
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.